¡8-2 cu Pauleti, scorul etapei ! ¡¡Força Copa!! ...
¡¡Copacabana e numai una!! :-) ¡Joga bonito!

viernes, 19 de junio de 2009

etapa a 7-a, cronica

etapa a 7-a, 16.05 ora 18.30 : CMS Sud - Copacabana

sa-l retraim in relatarea lui Mugurinho :
Meci mai greu decit am anticipat, ceea ce face sa confirme faptul ca nu mai exista equipe mici nici macar in liga lemefista... Am început cu ratari valuri-valuri si ca de obicei acestea s-au razbunat astfel incit la pauza tabela arata un neverosimil 3-0 pentru gazde !

Starurile copacabaneze s-au mobilizat dupa pauza insa, tonul dîndu-l debutantul Alex care a redus din handicap printr-o superba foglia seca. Apoi Marinica,dubla pirueta si 3-2 si Robinho(in sfirsit!) 3-3.Arbitrii de data asta n-au mai acordat clasicul 5% gazdelor ci 10% oaspetilor(adica noua) neeliminidu-l pe Marinica dupa un fault de (probabil) ultim aparator, acesta oricum avind deja un galben care cel putin ar fi trebuit sa se dubleze.

Dar roata cu Altphel-ul s-a intors, facînd din Copacabana campioana remizelor in liga lemefista. Brazilienii reusesc astfel sa se mentina si pe pozitia a 8-a, una calduta, de mijlocul clasamentului....

rezultat final CMS Sud - Copacabana 3-3(3-0)
Equipa : Giovani - Anghelache, Marinica, Mugurinho - Adriano, Robinho
Rezerve: Sergiu, Ignat, Alex
Marcatori: Alex, Marinica, Robinho
Cartonas galben: Marinica