¡8-2 cu Pauleti, scorul etapei ! ¡¡Força Copa!! ...
¡¡Copacabana e numai una!! :-) ¡Joga bonito!

etapa a 10-a

meciul din etapa a 9-a cu Aditeam s-a amînat, asha ca trecem direct la
Copacabana - Team 19; cu rasuflarea la gura... Mugurinho !!!

"Opriti macelu'!" s-a scandat din tribuna la masacrul din etapa trecuta :-)
Team 19 a evoluat in 4(patru!) insi. Iar scorul de 12-0 a fost la pauza, cind baietii au si renuntat de altfel, asha ca am jucat o miutza de 6 cu 6 repriza a doua.
Tin sa remarc in mod deosebit atitudinea profesionista astarurilor copacabaniste care au abordat cu maxim de seriozitate aceasta partida chiar si in conditiile date....

Raminem pe locul 10 dar zona rosu-gri e din ce in ce mai departe. Revenim cu detalii.

Caseta tehnica
Copacabana - Team 19 12-0
Formatia:
Giovani - Marinica, Mihai, Mugurinho - Adriano, Robinho.
A mai jucat Sergiu

in continuare microfonul la Adriano
marcatori :
marinica 1,mihai 1, mugurinho 2, robinho 4, adriano 2, serginho 2

s-a mai jucat pe o caldura copacabanista isi de puncta s-a punctat la fel ! ... am profitat de neseriozitatea gazdelor care s-au prezentat la meci cu 4 jugadori si astfel le-am indesat un nr. de 12 graunte [cum ar zice magiun]; mitanul secund s-a jucat doar amical ca altfel era vai si amar de a 19-a echipa; am bagat 3p in sac si suntem pe plus la golaveraj! copa para siempre !!!